Sari la conținut
HiFi Tech

Amplif sh buget maxim 1000 ron


loxmihai

Postări Recomandate

Salut.


Incerc de cateva zile sa gasesc un best-buy SH sau mai bine zis un model de top pentru un amplificator din gama 70-100 wati.

Buget maxim 1000 ron.

Boxe. DALI ZENSOR 7.


Am ascultat NAD 356BEE si nu mi-a placut pentru ca basul nu era la locul.

Yamaha as 501 este destul de bright pt mine.

Nu stiu Marantz cum suna sper sa fie intre cele doua.

Din acest motiv astept parerile voastre.


Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marantz este foarte eufonic, caldutz, etc.In general nu piloteaza foarte bine boxe dificile (nu cred ca e cazul cu Dali Zensor oricum).

Un model de top la 1000 RON este imposibil.

 

Salut.


Incerc de cateva zile sa gasesc un best-buy SH sau mai bine zis un model de top pentru un amplificator din gama 70-100 wati.

Buget maxim 1000 ron.

Boxe. DALI ZENSOR 7.


Am ascultat NAD 356BEE si nu mi-a placut pentru ca basul nu era la locul.

Yamaha as 501 este destul de bright pt mine.

Nu stiu Marantz cum suna sper sa fie intre cele doua.

Din acest motiv astept parerile voastre.


Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un capitol Nakamichi dpe parcursul a 5-6 ani, timp in care am tot rulat fel de fel. Daca ar fi sa renunt la tuburi (lampi) la Naka m-as intoarce.

Inca mai am un singur Naka, nu renunt la el ca prea e autoritar si se descurca cu orice boxa. L-am pus la treaba si pe incinte unde aveam filtre ordin IV, cu 2-3 Notch,

unde faza si caracterul sarcinii erau criminale. Le spulbera. Un elefant de povara care ia din priza 1,1 kwatt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ti-as recomanda un pioneer vsx ax5i-s este receiver dar se descurca f f bine pe 2 canale ,facand comparatie intre yamaha a-s500 pot sa zic ca pioneer a iesit in fata la toate capitolele .Comparatia a fost facuta pe boxe tannoy sensys dc1,contrar opinilor unora cum ca un amp stereo de low buget este mult peste un receiver cu pret de 4-5 ori mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.