Sari la conținut
HiFi Tech

Fisch Audiotechnik


camiloiu

Postări Recomandate

Eu sunt...acul. Am ascultat si testat acasa. Cele cu una bucata ... ''conserva'' pe ele. Am avut chiar si un prelungitor/filtru de la ei.


http://www.fisch-audiotechnik.de/fisch-audiotechnik/german/afl.htm


Cablurile nu s-au potrivit cu aparatele de atunci, NAim sau Creek, nu mai stiu exact. Imi dadea impresia ca intuneca sunetul si ca luau ceva din dinamica. Dar am avut prieteni care au fost foarte multumiti. Unul era hifidoc pe forumul vechi. El are mai multa experienta cu aceste cabluri si are/ avea cel mai tare prelungitor de la Fisch. L-am vazut si testat la el acasa. Foarte bun pentru sistemul lui.

De filtru am fost si eu multumit, desi ampliful nu-l bagam in prelungitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am detinut si eu un timp un filtru Fisch. Facea parca un strop de curatenie in sunet insa in acelasi timp fura si ceva din dinamica motiv pentru care a fost schimbat. Sigur, aici conteaza si ce fel de muzica asculti, si cel fel de pretetii 'dinamice' ai. Daca te hotarasti pentru unul, sa nu uiti ca ordinea alimentarilor in filtru conteaza. Cred ca integratul/powerul era musai de folosit in prima priza de langa cablul de alimentare. Cu restul trebuie experimentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Buna ziua la toata lumea.

Da, am detinut si detin diverse produse de la Fisch Audiotechnik.

Am detinut 2 cabluri P1, respectiv un filtru Filterleiste cu 6 prize. Am fost multumit de ele. Am testat si P3.

Imi pare rau ca am dat cablurile de alimentare, consider ca in categoria lor de pret sunt OK, le recomand. Probabil ca versiunile cu stechere Oyaide sunt si mai bune.

Momentan folosesc un filtru/conditionator din seria Reference Line. Si mai multumit. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Am reusit sa iau in teste un P1. De ieri tot in teste se afla, pe player. Sunt placut impresionat de micile schimbari aduse de acest cablu relativ ieftin, mai ales in scena sonora si in focus. Nu ma asteptam la schimbari majore de la un cablu de curent, am incercat multe in sistem si diferentele ori nu exista, ori a fost placebo, ori au fost foarte mici cu costuri relativ mari. Insa, cu acest "micut" cablu, simt ca o investitie de ~100 Eur pe piata second hand, este de luat in seama ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica rugaminte. Ceva observatii in legatuta cu afectarea (sau nu) a sunetului in momentul cand se foloseste surge protection.

Eu personal mi-am schimbat cablul de la amplificator(care era tip veioza) cu un cablu Klotz OFC 3x1,5 si un stecher din cupru - in final un DIY. As vrea sa folosesc ceva de protectie intrucat am avut spike-uri la greu la un moment dat pe retea (lucrari in oras). Am vazut pe forumuri dese plangeri in privinta scaderii calitatii sonore cand se pune o protectie contra spike-urilor ,indiferent de calitatea brand-ului folosit.

Am si un regulator de voltaj acasa ,dar nu l-am montat ,nu cred ca ma ajuta cu ceva . E o chinezarie ,ce-i drept dar de la o firma care de la inceputul anilor '90 nu face decat chestii din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.