Sari la conținut
HiFi Tech

Intrebari despre kit 200 v1.1 si surse smps


barbulescuorlando

Postări Recomandate

Nu , Lift GND este un circuit special inseriat intre masa de intrare si masa de forta compus din doua diode antiparalel si o rezistenta , care ridica potentialul masei , pentru a nu permite " gunoaielor " din GND de forta sa intre in masa audio de semnal mic , in caz contrar rezultatele pot infecte in audio la semnale mici , in anumite cazuri " particulare " ale unei alimentari din reteaua de 230V , cu anumite probleme de puritate spectrala .

Atentie , nu va jucati sub nicio forma cu impamantarea sau cu orice tine de electrosecuritatea Dvoastra , precum si cu alte tensiuni periculoase , in special daca nu intelegeti fenomenele in discutie , deoarece sunteti in pericol de viata vesnica !

Sunteti singurii raspunzatori de orice situatie care va poate pune in pericol sanatatea si viata Dvoasta , a altor terte persoane sau bunuri si valori .

Nu recomand nimanui nimic :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper să fii satisfăcut de răspunsurile primite , în general eu nu " vărs din casă " pentru ca există unii care nu înțeleg prea multe în viață , iar userii de rând nu prea fac diferenta între invidioși și cei care nu sunt lăsați să spună ceva , mai ales atunci când cei din urmă chiar au ceva de spus ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Evident , doar cu intrarea la masa ,

Sarcina nu conteaza . Un reglaj corect s-ar putea face cu un generator , o rezistenta de sarcina , un osciloscop , analizor de spectru , sau minim un aparat de masura universal etc .

Nu inteleg de ce nu apelezi la un pasionat care se pricepe la cablare - reglaje si poseda suficienta experienta si echipamentul de testare minim , enumerat mai sus etc , iar daca pui intrebari de genul celor de mai sus , nu cred ca vei reusi sa duci la capat ce ti-ai propus ...

Sper sa intelegi ca eu nu-mi permit sa pierd vremea cu sfaturi sau consultanta online , nu asta e scopul vietii mele .

Disponibilitatea mea este limitata , chiar daca exista bunavointa din belsug !

Mult succes !

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.