Sari la conținut
HiFi Tech

Recomandare filtru 3 cai 300w 8 ohmi


saulescu

Postări Recomandate

Am cumparat zilele trecute o pereche de boxe Acoustic Studio monitor 3312 de la o firma si le-am desfacut sa vad de ce nu sunau pe basi. Inauntru nu am gasit nici o urma de filtru.Pe difuri era scris Made in Roi. Am uitat sa precizez ca ele de origine sunt din USA.Daca as incerca sa fac (pun) un filtru nu stiu cum sa-l fac ca nu am datele necesare despre difuri . Un sfat va rog! Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil a furat careva filtrele. Trebuie verificat dacă difurile mai sînt originale şi dacă funcţionarea fără filtre nu a afectat pe cele mici, că cele de joase nu păţesc nimic.

După tipul şi modelul difurilor se pot replica filtrele boxei sau calcula altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat zilele trecute o pereche de boxe Acoustic Studio monitor 3312 de la o firma si le-am desfacut sa vad de ce nu sunau pe basi. Inauntru nu am gasit nici o urma de filtru.Pe difuri era scris Made in Roi. Am uitat sa precizez ca ele de origine sunt din USA.Daca as incerca sa fac (pun) un filtru nu stiu cum sa-l fac ca nu am datele necesare despre difuri . Un sfat va rog! Multumesc!

1. Alea sînt nişte boxe făcute de cineva, în nici un caz străine şi mai ales din ''USA''. Mocheta era la modă acum 20 de ani.

2. Difurile şi celelalte (tub, site, prinderi) sînt în orice magazin de electronice, nişte chinezisme ieftine. PAL-ul cutiilor e mai scump decît restul.

3. Te contrazici cu privire la filtru, există. La înalte nu ai nimic findcă sînt piezo, cele mai ieftine posibil.

4. Du-le înapoi şi cere banii banii în loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce aş cumpăra boxe de manele din americuţa cînd sînt şi la noi, slavă domnului, identice sau chiar mai reuşite?

Cum am scris, toate accesoriile folosite se găsesc în magazinele de electronice de la noi. Sînt chinezeşti şi ieftine, se găsesc peste tot în lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.