Sari la conținut
HiFi Tech

Prima fabrica romaneasca de viniluri...


TomJones

Postări Recomandate

Cand in 1997 Electrecord si-a vandut echipamentele de producerea vinilurilor trecand pe inregistari in format digital, nu am crezut ca va mai renaste vinilul pe plaiurile mioritice (cel putin sub aspectul productiei).

Iata ca dupa 23 de ani capitalism, o firma romaneasca a reinceput productia de viniluri....preturi de la 16 lei formatul de 2 inch (marimea unui cd) pana la 68 lei formatul de 12 inch...Iti poti inregistra propriul tau album sau albume diverse cu respectarea dreptului de autor... Cum vinilul inregistreaza cresteri de peste 30% pe an de 10 ani incoace, nu este exclus sa fie o afacere profitabila tinand cond ca o astfel de fabrica poate procesa si comenzile din strainatate....Numele firmei "12inch"


http://12inch.ro/ro/despre-noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte , foarte interesant , problema este ca am ascultat viniluri dar asa ca novicele , acum cand vad mujzica cu alte urechi am mai citit catre veva despre ascultare

vinilurilor si mi sa parut destul de sofisticat si de costisitor , dar cred ca o sa-mi iau un Picup entry sa invat pe el . Ce ar trebui sa am ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pina la 100 euro gasesti scule bunicele.cu o doza cinstita,un grado sau audiotehnica,un reglaj corect al bratului-auditie placuta!personal,am avut si folosit zi de zi:

-electronica industriala 350-bun-doza unitra

-toshiba sq r550-foarte bun-doza audiotehnica

-technics sl1200-doza ortofon-tanc,dar foarte bun

-actualul-akai ap d40-doza grado gold-excelent.

daca mai ai si cabluri bune pe el,preul din statie sensibil,toata lumea e a ta!

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-am insirat ce am avut eu,pentru ca sa isi faca o parere despre citeva pickupuri,nu ca sa ma dau mare si tare.e a doua oara (cu tot respectul),cind nu intelegi ce vreau sa spun-prima data ca un technics costa 100 euro,a doua oara ca mi-am etalat sculele.cred ca putina atentie nu ar strica,tocmai pentru a evita discutiile de acest fel,nu?gresesc cumva eu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati un pic , nu tre' sa nastem pasiuni dintr-un subiect marunt :)


Eu acum ascult pe NAD-uri am vazut acele pickup-uri NAD 5120 dar nu stiu daca ma pot deprinde sa fac reglaje pe un astfel de aparat , mi-ar fi placut sa am tot din serie . Daca nu se incadreaza la entry hi-fi atunci am sa ascult sfaturile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut acest tip de nad-facut de cehi dupa licenta americana, e o scula ochioasa si buna,are suspensie,ma rog,e si ieftin.personal,sint adeptul pickupurilor cu bratul in forma de s,mi se par ma aproape de principiul-doza perpendiculara pe raza discului.incearca sa asculti cit mai multe pickupuri,cu doze bune,pe la prieteni si vezi care ti se pare mai potrivit.de asemeni,trebuie sa tii cont si de sistemul audio pe care il ai,care ar trebui sa te ajute.tot cu titlu informativ,datorita faptului ca statia pe care o am nu prea ma ajuta,a trebuit sa introduc in lantul audio un preu,asta pina cind vor fi finante sa o schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.