Sari la conținut
HiFi Tech

Un sfat si un ajutor


mayababa

Postări Recomandate

Buna seara.

Sunt in cautarea unui amplificator. Boxele sunt Mission (MX2). Am ramas blocat la marca Yamaha ,la modelele A-S501,A-S701 si R-S700. Intrebarea mea ar fii,de ce asa mare diferenta de pret intre A-S701 si R-S700 si daca merita acea diferenta ? Fiindca suma de 2800 RON este un pic peste bugetul meu,care ar fii sfatul vostru intre A-S501 si R-S700? DAC-ul din A-S 501 nu prea ma intereseaza.

Si acum ajutorul..De unde pot cumpara jumper rca http://http://i.ebayimg.com/images/a/(KGrHqR,!j!E1NPEVRk1BNen31DHUg~~/s-l300.jpg



Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de unde atita frustrare, dupa parerea mea ai primit in sfat foarte bun avind in vedere ca nu prea ai sanse sa gasesti ce vrei tu prin magazine. Ti s-a dat in link catre un magazine care vinde conectica de calitate, le iei de acolo si daca nu te descurci cu letconul poate gasesti pe cineva. Iar cu celelat sfat ce sa zic, ai ramas blocat pe Yamaha de ce, ca arata mai bine ? De ce costa un amplificator mai mult decit altul ? Poate ca cel mai scump e mai bun, ca si un Passat Executive e mai scump ca un Logan. Diferenta o simti la ureche dar la boxele tale cred ca nici nu conteaza oricum.


PS Si eu sint frustrate ca au iesit comunistii dupa 27 de ani, ce bine era daca iesea PNL-ul, nu mai fura nimeni in tara, am fi avut 50000 de km de autostrazi peste trei luni, se facea salariul minim 2500 de euro, ar fi curs doar lapte si miere si at fi umblat ciini cu jumperi RCA in coada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.