Sari la conținut
HiFi Tech

Alegere receiver cu dolby atmos


kaygee

Postări Recomandate

Buna ziua!


Doresc sa fac un upgrade la actualul meu sistem home cinema 5.2 si anume sa achizitionez un receiver cu procesare dolby atmos si DTS X. In prezent sistemul este format din : receiver Sony STRDH550, coloane Mission mx 4, sateliti Mission mx 2, centru Mission mx c 2 si subwoofer Mission MS-200.


Bugetul este de maxim 3000 ron iar receiverul trebuie sa fie de 7.2. ca sa-l folosesc pe dolby atmos pe 5.2.2. Dupa ce m-am documentat am ramas la doua modele de receiver si anume:


Yamaha MusicCast RX-V681

http://europe.yamaha.com/en/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx/rx-v681/

si Onkyo TX-NR555

https://www.avstore.ro/receivere/onkyo-tx-nr555/


Daca le are cineva si poate sa le faca cate un mic review multumesc anticipat. Daca aveti sfaturi si sugestii despre alte modele sunt binevenite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salutare

Pot sa iti recomand Denon X1300 in bugetul tau.

Este generatia 2016 si ca fapt divers Denon nu schimbat nimic esential, doar a perfectionat seria trecuta adaugand elemente noi iar ca sunet au reusit sa scurteze si optimizeze circuitele pentru a obtine un sunet mai precis si mai curat fata de seria anterioara.

Ca sunet este specific marcii: indraznet, incisiv, dinamic, crisp fara a deveni agresiv.Pentru filme este spectacol pur, pentru muzica nu este ultimul cuvant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.