Sari la conținut
HiFi Tech

BOXE DYNAVOICE DYNAMITE 12 V.2


Francky

Postări Recomandate

La banii astia pot sa iti recomand Dali Zensor 7. Le-am ascultat si suna bine. Raport pret/calitate foarte bun. Sau ceva de la Monitor Audio Silver sau chiar Elac noile serii proiectate de Andrew Jones. Uita de acele boxe, vb cu bibi, fa o programare la Av Store si cu siguranta vei gasi ceva care sa sune mult mai bine in suma aceea.

am inteles ... dar gasesc in ziua de astazi boxe pe care sa nu scrie made in china ? mai se gasesc facute la mama lor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se gasesc, insa pretul este mai mare datorita costurilor de productie ridicate. Faptul ca nu au mutat productia in China unde este mult mai ieftin, ii face pe acesti producatori sa ofere un produs similar la un pret ceva mai mare.

am de ales intre boxe noi sau o pereche de boxe infinity kappa 8.2 care are un difuzor de medii Polydome fisurat 1 cm si lipit , iar posesorul a vopsit difuzoarele de medii pentru a nu se vedea ... acum nu stiu in ce masura calitatea sunetului a fost influentata. O parere ar fi binevenita. Posesorul cere 3500 de lei. Mulrumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan detin Infinity reference 60 ca noi, totul original la ele , dar as dori totusi unele mai puternice.


De fapt ce doresti????? Unele care sa urle mai tare??? Sau unele care sa disipe o putere mai mare fara sa se distruga???

Daca:

- vrei unele care la aceiasi putere sa te asurzeasca, atunci cauta incinte cu SPL mare, preferabil peste 93 - 95 dB/W/m!

- daca vrei sa se auda mai "tare" si sa disipe o putere sporita, cumpara incinte de sonorizare, cu un bas mare, cat mai mare si un driver cu horn mare, si, .............. vei fi multumit!


Cand am citit ca acele Dynavoice sunt dotate cu woofere "studiate" in "laboratoarele" Dynavoice, era sa fac infarct! Laboratoare?????????????????????? Dynavoice ?????????????? :shock::lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@VTP incerca te rog sa foloseti cum trebuie functia "Citeaza" din postul anterior nu se intelege de unde incepe si unde se termina citatul si de unde si pina unde este comentariul tau si asta poate crea confuzii. Foloseste butonul "Previzualizeaza" si daca totul e OK atunci da click pe "Trimite"

 

Sorry! Nu credeam ca 2 - 3 randuri sunt asa greu de inteles! Mai ales asa cum apar.

In fine, alta data (daca nu uit! ) o sa redactez mai atent, dar, recunosc, NU o sa previzualizez nimic. Un obicei prost, dar pe care l-am respectat si in sutele de articole, bune sau rele pe care le-am publicat.

Chiar si asa prost redactate, aceste 2-3 randuri, parca sunt mai inteligibile fata de alte postari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce observ eu cauti boxe de "petrecere" cu bass de sa cada tencuiala vecinului, nu neaparat hi-fi. Daca asa este, solutia pro ramane cra mai buna. Poti sa te duci la Senia daca esti din Bucuresti si sa vezi ce au si pe acolo.

 


Nu chiar ... as vrea ceva pe bass mare gen Infinity SM 155 sau kappa 8.2 dar in stare buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.