Sari la conținut
HiFi Tech

luxman amplifier L 405


noahcris

Postări Recomandate

Buna ziua.

Daca este cineva in masura sa mi dea un sfat despre acest amplificator luxman L405.pe internet nu am gasit prea multe despre el

Eu as fi interesat de un receiver vintage pana undeva la 500 lei,acesta fiind doar amplificator as mai avea nevoie de tuner si implicit cd player care ar ridica considerabil pretul investitiei,eu m as limita la un 500 lei.daca aveti si alte sfaturi pentru investitia mea as fi incantat.detin boxe vintage Carnegie 120w.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Specifications


Power output: 70 watts per channel into 8Ω (stereo)


Frequency response: 20Hz to 20kHz


Total harmonic distortion: 0.03%


Input sensitivity: 0.4mV (MC), 2mV (MM), 180mV (line)


Signal to noise ratio: 65dB (MC), 80dB (MM), 107dB (line)


Semiconductors: 1 x IC, 28 x transistors, 2 x FET, 5 x zener diodes, 19 x diodes


Dimensions: 453 x 317 x 130mm


Weight: 7.6kg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru informatii si sfaturi,am reusit sa gasesc un tuner luxman t 210,care nu cred ca ar fi din seria amplicatorului meu care cred ca ar fi modelul t 404 doar ca ajunge undeva la 100 euro si nu vreau sa exagerez.luxman t 210 ar trebui sa l primesc marti cred sau miercuri chiar sunt curios cum arata si cum suna.daca nu as fi cumparat luxmanu poate ca cautam unTelefunken TR550 as fi vrut si eu nu fie separate tuner si amplif dar asa am fost sfatuit ca ar fi sunetul mai ok.sincer sunt c am urate si nu pe gustul meu dar sunetul e de exceptie,pentru mine care nu am ascultat aparate mult prea performante si daca pot incer sa nu o fac ca sa raman la nivelul asta.

Va multumesc inca o data pentru sfaturi si informatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,sper sa sa fi facut o investitie buna,Sper sa arate si sa sune bine,.de la cumparator am fost asigurat ca arata impecabil si de sunat la fel.o sa vad cand il voi primii.Nu am avut un tuner analog pana acum,sper sa fiu multumit de el.De ele defapt, am reusit sa mi achizitionez un luxman L 405 cu 500 lei, daca primesc tuneru luxman T210, dau pe el 80 lei, si boxele Carnegie 100 euro,Sper ca preturile nu sunt exagerate.le am luat pentru mine si sper sa nu le vand prea curand,mie mi ar fi placut un receiver vintage un pioneer sx- marantz etc,doar ca sunt destul de scumpe si nu stiu cu piesele de schimbcum ar fi daca se strica ceva la ele, chit ca nici ce am eu nu e prea recent.

Multumesc pt incurajare. :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit tunerul luxman T 210,parte nasoala e ca nu are marginile caracteristice aparatelor luxman, cele din lateral si nu are nici picioarele ,am improvizat cu niste picioruse de cauciuc,in rest arata bine.o sa incerc sa caut pe net marginile pt tuner.

In rest, multumesc celor ce mi au dat sfaturi.

5acfb1c1484a2_luxmanL405-T210.thumb.jpg.59837db45212f67289b2d3b4b2574d28.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine, doar ca nu s obisnuit sa tot dau la manivela in cautare de posturi.e parca prea simplu.Imi aduce aminte de radio delia dar si ala era mai complex decat luxmanu meu.Tre sa mi pun si o antena pe casa ca nu prea am semnal bun la posturile romanesti,Cred ca asta ar fi, slab pe receptie.As fi preferat un

receiver vintage roland,marantz pioneer,scott dual etc,cred mi s ar fi potrivit cu boxele CARNEGIE 120.

5acfb1c14e9e2_boxe01.thumb.jpg.d2ef3bb869c8d99ce3c6ac9f6fb753c1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.