Sari la conținut
HiFi Tech

Sistem pentru vecin


hersorin

Postări Recomandate

Am si eu o mica problema cu vecinul de sus care isi lasa copii sa joace mingea , sa se plimbe cu trotineta , sa impinga scaunele pe parchet prin casa . Am discutat normal dar este imposibil de ajuns la intelegere .

Mi-a venit ideea sa ii raspund cu aceeasi moneda . Vreau sa cumpar un subwoofer activ cu intrare de microfon si mai cumpar un microfon . Subwooferul va prins pe plafonul de beton si la fel si microfonul .

Cind el va incepe sa bata mingea banuiesc ca microfonul va capta sunetul si il va amplifica de citeva ori in asa fel sa ii tremure si lui placa .

Ce parere aveti ar putea functiona acest sistem ? Oare trebuie un microfon mai special ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica problema cu vecinul de sus .....Cind el va incepe sa bata mingea banuiesc ca microfonul va capta sunetul si il va amplifica de citeva ori in asa fel sa ii tremure si lui placa .

Ce parere aveti ar putea functiona acest sistem ? Oare trebuie un microfon mai special ?

 

Nu prea cred ca il va deranja propriul lui zgomot...Eu pe vremuri am rezolvat problema punind discursuri de`ale lui Ceausescu la volum maxim. Evident ca nu a venit nici un militian la use sa-mi ceara socoteala.

Din pacate ( :D ) acum nu mai tine cu asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer , ca tata a doi baieti 12 respectiv 9 cred ca nu sunt de vina parintii

si la mine e o problema doar ca nu au venit cei de jos sa imi zica ...ci le mai cer eu indurare din cand in cand

deci le zic de cateva ori sa nu mai traga scaunele..dar degeaba...sa nu mai intre cu rolele in casa...degeaba...mai bat uneori mingea ...nu suntem in permanenta acasa

sincer cand sunt 2 baieti intr-o casa va trebui sa sufere vecinii de mai jos...pana mai cresc de ajuns...


parerea mea...


eu tot ce am reusit sa fac sa ii ajut..nu mai ascult muzica pe boxe de nunti...ci pe hi-fi...

s-a cunoscut

stima si succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.