Sari la conținut
HiFi Tech

Denon PMA-880R si Heco Superior 830 +Crative Titanium HD


djleco

Postări Recomandate

Am luat pentru sufragerie un Denon PMA-880R, neumblat in interior, desfacut tot bucati, spalat, curatat contacti, etc.

 

Am modificat reactia negativa, corectiile pe bass, loudness-ul, schimbati citiva condensatori pe calea de semnal cu nepolarizati (in zona importanta), am upgradat saraciile lui de finali de 10A/100W/20MHz cu finali seriosi de 15A/230W/35MHz, calibrat bias si asta e.

 

In rest neatins, nu cred in uleiuri de sarpe si condensatori audiofili.

 

Acum pe un canal duce atit boxa Heco cit si infrabass-ul maelstrom X Gen II pe iesirea B, fara niciun pericol! 🤠

 

DSCN7219.jpg

DSCN7220.jpg

DSCN7221.jpg

 

Cam asa suna muzica, format FLAC Loseless cu o placa de sunet Creative Titanium HD, muzica fiind pe un SSD NVMe de 1TB montat direct pe interfata PCI-E din CPU, fara interfata S-Ata AHCI.

 

 

 

 

 

 

 

 

Editat de djleco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citire scriere, ultrarapida; timp de acces instant la orice comanda. La 610 lei cit m-a costat NVMe-ul de 1TB cu 3 ani garantie pe numele meu, era pure deal.  Sistemul l-am facut pentru sufletul meu, deh fi-miu a pus stapinire pe celalalt PC si pe boxe, a trebuit sa-mi fac si eu jucariile mele.

Nu mai am HDD de ceva timp, decit cel pe care am stocate filmari, poze, si un back-up general de date si muzica, un extern de 10TB.

Iata cam ce poate face un NVMe, pe un procesor modest, nici macar un core i3 nu este, este un pentium G5420 de 290 lei...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.