Sari la conținut
HiFi Tech

Despre sursele marca Paul Hynes


johndoe21ro

Postări Recomandate

Fara sa intru in prea multe amanunte legate de calitatile lor in audiofilie (despre care puteti afla pe forumuri, din review-uri sau pe viu, din 'auzite'), vreau sa fac o recomandare vis-a-vis de sursele liniare marca Paul Hynes. De fapt vreau sa recomand mai ales pe omul din spatele lor - nu cunostintele-i ingineresti sau de electrotehnica ci seriozitatea, respectul fata de clienti si amabilitatea acestuia. Mai exact, posed o sursa liniara Paul Hynes SR3-12 pentru un dac exaSound e20, achizitionata impreuna cu acesta din urma la mana a doua. Nu am acte pe sursa sau garantie. Am observat in urma cu ceva timp ca a aparut o crapatura pe rama de plastic din spatele sursei - un fleac... nimic grav, important sau fara de care nu se poate trai sau asculta. Probabil crapatura a aparut ca urmare a insurubarii prea intempestive si nicidecum din cauza vreunui defect al carcasei. Gandindu-ma la faptul ca exista posibilitatea de a revinde combo-ul in eventualitatea unui upgrade viitor, m-am hotarat sa iau legatura cu Paul pentru a-mi trimite o piesa de inlocuire. Surpriza mea a fost ca acum cateva ore sa primesc din partea lui Paul un email prin care sa ma informeze ca a trimis pe cheltuiala proprie, prin air-mail, bezel-ul cu pricina. Cred ca merita pe deplin o postare in care sa-i recomand profesionalismul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa intru in prea multe amanunte legate de calitatile lor in audiofilie (despre care puteti afla pe forumuri, din review-uri sau pe viu, din 'auzite'), vreau sa fac o recomandare vis-a-vis de sursele liniare marca Paul Hynes. De fapt vreau sa recomand mai ales pe omul din spatele lor - nu cunostintele-i ingineresti sau de electrotehnica ci seriozitatea, respectul fata de clienti si amabilitatea acestuia. Mai exact, posed o sursa liniara Paul Hynes SR3-12 pentru un dac exaSound e20, achizitionata impreuna cu acesta din urma la mana a doua. Nu am acte pe sursa sau garantie. Am observat in urma cu ceva timp ca a aparut o crapatura pe rama de plastic din spatele sursei - un fleac... nimic grav, important sau fara de care nu se poate trai sau asculta. Probabil crapatura a aparut ca urmare a insurubarii prea intempestive si nicidecum din cauza vreunui defect al carcasei. Gandindu-ma la faptul ca exista posibilitatea de a revinde combo-ul in eventualitatea unui upgrade viitor, m-am hotarat sa iau legatura cu Paul pentru a-mi trimite o piesa de inlocuire. Surpriza mea a fost ca acum cateva ore sa primesc din partea lui Paul un email prin care sa ma informeze ca a trimis pe cheltuiala proprie, prin air-mail, bezel-ul cu pricina. Cred ca merita pe deplin o postare in care sa-i recomand profesionalismul. :)

 


Salut, johndoe21ro. Ma bucur sa te regasesc si pe acest forum foarte junior, dar care promite foarte mult. Intotdeauna ''scrierile'' tale sunt foarte interesante , ca sa spun doar atat. Da , am auzit de acest brand, dar numai de pe net, foarte apreciat, de altfel. ''Live'', nu l-am ascultat niciodata, cine stie... in viitor... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand cu incredere folosirea unor surse liniare "after-market", in locul celor de tip "walmart". Sunt multe astfel de solutii pe piata audio, atat DIY cat si comerciale. Si intr-adevar, Paul Hynes la ora actuala este un producator de top, daca nu cel mai bun din bransa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza si pe mine low noise regulators pentru alimentarea opamp-urilor si dacului din cd player.Cum se comanda la el pe site?

Multumesc

 

Site-ul cred ca este 'lasat in paragina'. Stiu ca a avut niste probleme de sanatate (vreo 3 operatii cauzate de o hernie), ca si-a mutat fabrica... Recomand sa stabilesti legatura cu el prin email si sa-i spui ce vrei. Altfel, poti lua legatura prin mesaje private, pe forumurile pe care activeaza (mai multe). Site-ul lui cred ca este la nivelul anului 2009. A promis insa ca odata ce creste productia si isi mai onoreaza din comenzi (stiu ca termenul de asteptare era de 4-6 luni acum ceva timp) il va actualiza. Asta este mail-ul lui: [email protected]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.