Sari la conținut
HiFi Tech

colectiile noastre (Vinil, CD)


boggy63

Postări Recomandate

Azi dimineata mi s-a insurubat ceva prin creier:ce ar fi daca am posta fiecare ,mai mult sau mai putin vizibil,lista cu vinilurile pe care le are?Nu ca un acces de megalomanie,ci ca un ajutor pentru ceilalti si pentru noi insine,pentru a identifica sau a gasi titlluri pe care si le doreste,sau pentru a oferi ,la schimb,la vinzare,pentru inregistrari,numiti-o cum vreti,titlurile pe care le considera ca nu se mai potrivesc gusturilor sale,sau au aparut duplicate sau sau sau....pot fi atitea motive.

L-as considera UTIL,mai ales ca exista multe discuri rare si chiar foarte rare,sau dorite foarte mult de unii .

De asemeni.ar ajuta mult pe fiecare in inventarierea colectiei proprii de viniluri!Personal,am inceput sa fac o lista cu ce ea ce am ,ordonata pe ani,casa discuri,stare disc/coperta....Oricum aceasta lista se va actualiza foarte des,pentru ca multe titluri vor veni sau vor pleca.

De exemplu,caut de imi sar capacele primele doua albume Rod Stewart,din '69 si '70!De ce sa le iau de pe discogs,cind cineva de pe acest forum le are?Nu?

Ce ziceti?Va astept cu feedbackuri,poate reusim sa facem ceva frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Am descoperit recent Discogs și m-am apucat să-mi listez acolo colecția ( treaba e în lucru, decamdată am listat doar CD-urile, mai am puțin și le termin - urmează și plăcile ). E foarte ușor de folosit, alegi varianta pe care o ai și ai completate toate detaliile posibile ( au fost destul de puține albume pe care nu le-am găsit acolo ).


http://www.discogs.com/user/bibi.audiofil/collection

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.