Sari la conținut
HiFi Tech

Postări Recomandate

Acum 2 minute, johndoe21ro a spus:

Apuca-te sa strangi bani! :)

Eu deja am intrebat un prieten despre cat ar costa o sursa liniara pt el.... si inca nu l-am ascultat, sper sa nu fiu dezamagit.

Sa inteleg ca stii ceva mai multe despre el? Pana acum eu nu sunt foarte convins ca in scenariul USB->Mutec->Coax->DAC scula face altceva decat sa genereze un nou timestamp (clock) identic cu cel pe care il primeste pe USB.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, hellrider77 a spus:

Eu deja am intrebat un prieten despre cat ar costa o sursa liniara pt el.... si inca nu l-am ascultat, sper sa nu fiu dezamagit.

Sa inteleg ca stii ceva mai multe despre el? Pana acum eu nu sunt foarte convins ca in scenariul USB->Mutec->Coax->DAC scula face altceva decat sa genereze un nou timestamp (clock) identic cu cel pe care il primeste pe USB.

Pai treaba cu convingerea tine de fiecare. Cat despre sursa liniara, preturile sunt intre 500 si 3k eur. De la Farad Super 3/UpTone LPS1.2 (cele mai ieftina) pana la Paul Hynes sau Sean Jacobs (cele mai scumpe).

Editat de johndoe21ro

Partajează acest post

Link spre post
Acum 3 ore, johndoe21ro a spus:

Apuca-te sa strangi bani! 🙂

Ar fi ciudat sa fac asta. In acest moment conexiunea USB este tot ce trebuie pentru computer audio. Plus ca nu sunt fan al prelucrarii semnalului digital din USB in SPDIF. Clockerul de 10 mhz ar putea fi ceva cu adevarat interesant. Testam si vedem. 😉

Partajează acest post

Link spre post
1 oră în urmă, dinica a spus:

Ar fi ciudat sa fac asta. In acest moment conexiunea USB este tot ce trebuie pentru computer audio. Plus ca nu sunt fan al prelucrarii semnalului digital din USB in SPDIF. Clockerul de 10 mhz ar putea fi ceva cu adevarat interesant. Testam si vedem. 😉

Ma refeream la Mutec in general! Cu un Ref-10 m-as juca si eu putin...

P.S. S-ar putea totusi sa ai niste surprize... Vedem pe parcurs! :)

Editat de johndoe21ro

Partajează acest post

Link spre post

Un review zic eu foarte obiectiv si pertinent din partea uneia din cele mai bune 'voci' ale ComputerAudiophile (am ramas cu vechea denumire):

https://audiophilestyle.com/ca/reviews/dcs-bartók-dac-with-headphone-amplifier-review-r849/

P.S. Parerea mea din ce am ascultat pana acum de la Chord... o combinatie teribila ar trebui sa fie Dave + MScaler. Mi-as fi dorit sa nu citesc despre cat de departe este Rossini! ☹️

Editat de johndoe21ro

Partajează acest post

Link spre post